UCZYMY NAUCZAĆ
Uczymy na przyszłość, a nie na pamięć
Wdrażamy autorskie techniki warsztatów opartych na eksperymentach, rozwijamy kompetencje miękkie, uczymy nauczać, ale i uczyć się. Sale szkolne wyposażamy w nowoczesny sprzęt, a nauczycieli w wiedzę, jak z niego skutecznie korzystać, aby dzieci umiały się uczyć.
Opracowaliśmy specjalny program nauczania bazujący na kształtowaniu kompetencji przyszłości dla obecnych i przyszłych nauczycieli. Uczniów szkolimy poprzez doświadczenia, które pozwalają odkrywać naukę i motywować do dalszego poznawania.
Zmieniamy na dobre lepsze
Obecny system edukacji nie spełnia oczekiwań jakie stawia przed uczniami rynek pracy, który nieustannie się zmienia. Jaki będzie? Przyszłość pokaże, dlatego naszym celem jest przygotowanie młodych do funkcjonowania w procesie ciągłej zmiany.
Jak nauczać i jak się uczyć, by odpowiadać na potrzeby rynku pracy – teraz i w przyszłości?
Czy wiesz, że 90 proc. zwolnień wynika z braku kompetencji społecznych?
Przemyśl to!
Nasz model wdrożenia nowoczesnych technik nauczania i uczenia się skupia się na kształtowaniu, a nie tylko kształceniu. Pozwala zrozumieć i zaakceptować zmianę, która przed nami.
Od 2005 roku Instytut Badawczo-Szkoleniowy wraz z polskimi środowiskami zrzeszającymi pracodawców i nauczycieli, organizacjami non-profit specjalizującymi się w rozwoju edukacji oraz zagranicznymi partnerami, pracował nad zbudowaniem nowych zasad funkcjonowania systemu edukacji w Polsce.
Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Fundację na Rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej oraz TOC for Education (Izrael) i Samenspraak Advies (Holandia).
Po raz pierwszy w historii polskiego szkolnictwa Polska Norma została pozytywnie zrecenzowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Wdrażamy autorskie techniki warsztatów opartych na eksperymentach, rozwijamy kompetencje miękkie, uczymy nauczać, ale i uczyć się. Sale szkolne wyposażamy w nowoczesny sprzęt, a nauczycieli w wiedzę, jak z niego skutecznie korzystać, aby dzieci umiały się uczyć.
Wkrótce wypracowane przez Instytut i partnerów zasady zostaną wprowadzone do całego systemu edukacji.
Wdrożenie Normy zapewni oczekiwany efekt skali i działanie na poziomie makro.
Uczniowie
kilkadziesiąt tysięcy osób objętych działaniem programu
Szkoły
kilka tysięcy placówek objętych działaniem programu
Nauczyciele
kilkanaście tysięcy osób objętych działaniem programu
4,24*
tyle wyniosła średnia klasowa wśród uczniów objętych programem
*3,92 przed udziałem w projektach
9 stanin*
w sprawdzianie szóstoklasisty w 2015 r. otrzymały szkoły podstawowe objęte programem
*w 2013 r. te same szkoły mieściły się w średnim 5 staninie